Gorila: Čo písal agent Mravec riaditeľovi SIS Magalovi

Autor: Pavol Hladký | 19.2.2012 o 8:32 | (upravené 19.2.2012 o 9:45) Karma článku: 20,76 | Prečítané:  7951x

Odoslané riaditeľovi SIS Magalovi 19. 3. 2007 elektronickou poštou SIS (list je súčaťou kompletného spisu GORILA, uverejneného na webe).

Bývalý riaditeľ SIS Magala s vtedajším predsedom vlády.Bývalý riaditeľ SIS Magala s vtedajším predsedom vlády.

Vážený pán riaditeľ,

Som príslušníkom 5. odboru sekcie D SIS kde som funkčne zaradený ako vedúci analytického oddelenia. Obraciam sa na Vás so žiadosťou o riešenie trestnej činnosti príslušníkov SIS a riešenie narušenia osobnej bezpečnosti prislušníka SIS.


Oznamujem Vám, že v mojom súkromnom byte bol koncom mesiaca november 2005 nainštalovaný informačno-technický prostriedok, prostredníctvom ktorého bola zaznamenávaná komunikácia v susednom byte vo vlastníctve záujmovej osoby Zoltán Varga pod krycím názvom ITP „Gorila“. Uvedené ITP bolo 23.11.2005 pod č.p. Ntt-3-D-2879/2005 riadne schválené sudcom KS v Bratislave. Zároveň bol v súvislosti s týmto ITP založený spravodajský spis, ktorý viedol vtedajší zástupca riaditeľa 5. odboru pplk. Važecký (spis v súčasnosti v archíve). Všetky úkony týkajúce sa inštalácie ITP, výmeny pamäťových nosičov a ich vyťažovania som zabezpečoval ja osobne (inštaláciu v spolupráci s technikmi sekcie K). Tiež väčšinu písomností zo spisu k ITP Gorila (spracovanie zdôvodnení žiadostí o použitie ITP, informácií o priebehu používania ITP pre sudcu, nová žiadosť o použitie ITP „Gorila 1“ a pod) a všetky do spisu zaradené tzv. „skrátené záznamy” som spracovával ja osobne. Pplk. Važecký viedol uvedený spis len formálne a jeho úlohou bolo najmä zaraďovať do neho mnou dodané písomnosti. O všetkých v priebehu nasadenia ITP získaných skutočnostiach som priebežne (ústne a mailom) informoval vedenie odboru (riaditeľ pplk Nigút, zástupca pplk. Važecký) a vedenie sekcie (pplk. Petráš a pplk. Forgáč). Pre nové vedenie SIS som 25.8.2006 tiež vypracoval chronológiu ITP „Gorila“ a „Gorila 1“, chronológiu ohľadne požiadavky Odboru boja proti korupcii a organizovanej kriminalite Úradu inšpekčnej služby Policajného zboru SR (OBKOK UIS PZ) č.p. UIS-V-91-3/2006-KGK na poskytnutie podkladov a audiozáznamov z ITP „Gorila“ a prehľad spravodajských informácií z ITP „Gorila“ spracovaných na 5. odbore.

V tejto súvislosti Vás žiadam o riešenie:

úniku utajovaných skutočností z predmetného ITP bývalým riaditeľom sekcie D pplk. Petrášom (Arpáš), ktorý predmetné utajované skutočnosti poskytol za úplatu 4 mil. Sk predstaviteľom finančnej skupiny PENTA a za úplatu 2 mil. Sk bývalému ministrovi hospodárstva J. Malchárkovi čím sa dopustil viacerých trestných činov a zároveň ohrozil moju osobnú bezpečnosť a bezpečnosť mojej rodiny.

podozrenia z trestného činu zneužitia právomoci verejného činiteľa funkcionármi 9. odboru sekcie D (riaditeľka Adamíková, jej zástupca Tkáčik), ktorí pravdepodobne na pokyn nadriadených vyhotovili odpovede na žiadosť Odboru boja proti korupcii a organizovanej kriminalite Úradu inšpekčnej služby Policajného zboru SR (OBKOK UIS PZ) č.p. UIS-V-91-3/2006-KOK na poskytnutie podkladov a audiozáznamov z ITP „Gorila“ v tom zmysle, že SIS uvedenými audiozáznamami nedisponuje, čím zmarili vyšetrovanie OBKOK UIS PZ a zatajili dôkazový materiál k trestnej činnosti príslušníka PZ. Je možné, že podobným spôsobom odpovedali aj na žiadosti Generálnej a Špeciálnej prokuratúry, ktoré boli o uvedenom prípade trestnej činnosti príslušníka PZ tiež informované a je predpoklad, že tiež požadovali dôkazový materiál v podobe audiozáznamov.

podozrenia z trestného činu sprenevery a zneužívania právomoci verejného činiteľa pplk. Važeckým (prípadne ďalšími osobami). Je mi známe, že v súvislosti s ITP Gorila bolo z osobitných finančných prostriedkov odboru čerpaných minimálne 20 tis. Sk a niekoľko predplatených telefónnych kariet o čom sa nachádzajú doklady aj v spise ITP „Gorila“. Jediné reálne výdavky ale predstavovali 3000 Sk na odcestovanie mojej rodiny počas víkendu keď sa uvedené ITP inštalovalo. Zvyšných 17 tis. Sk a predplatené telefónne karty boli preukázateľne spreneverené.

podozrenia z niektorých ďalších trestných činov súvisiacich s predmetným ITP.


Vážený pán riaditeľ,
Pri riešeni uvedených podozrení z trestnej činnosti sa obraciam priamo na Vás a nie na svojich priamych nadriadených hlavne z dôvodu, že nechcem rozširovať okruh osôb, ktoré by mali vedomosť o uvedených skutočnostiach spôsobilých ohroziť moju bezpečnosť a bezpečnosť mojej rodiny (najmä umiestnenie ITP v mojom súkromnom byte). Dovoľujem si Vás upozorniť, že metódy práce osôb, ktoré tvorili predmet uvedeného ITP sú trestné činy všetkých druhov, vrátane fyzickej likvidácie. Dovoľujem si Vám tiež oznámiť, že v predmetnom byte v susedstve s bytom záujmových osôb žijem so svojou manželkou a dvoma maloletými synmi (6 rokov a 3 roky).
Dovoľujem si Vás preto požiadať o mlčanlivosť a tieto skutočnosti neoznamovať ďalším osobám v SIS. Som pripravený na spoluprácu s Vami, prípadne na
spoluprácu s OČTK (až po zbavení mlčanlivosti).
Oslovujem Vás najmä z dôvodu, že počas 9-ročného trvania môjho služobného pomeru v SIS som nikdy neprišiel do konfliktu zo zákonom a dodržiavanie tohto princípu je hlavnou zložkou mojej osobnej integrity. Neoznámením uvedených skutočností by som sa dopustil trestného činu Neoznámenia trestného činu (§340 Trestného zákona).
Dúfam, že vzniknutú situáciu vyriešite spravodlivo a verím, že moju dôveru nezneužijete tak, ako to urobil pán Arpáš.

S úctou.
mjr. Ing. Peter MRAVEC

Záverom už iba pár poznámok.

- Priznám sa, že neviem, o čom hovoril predseda OKV SIS (osobitný kontrolný výbor na kontrolu SIS) NR SR R. Kaliňák, keď pred časom dával do médií vyhlásenia, že v súvislosti s Gorilou prebehlo v SIS všetko v súlade so zákonom. Písal som o tom v mojom blogu Prezumpcia-neriešenia-kauzy-Gorila.

- List je súčasťou kompletného záznamu GORILA. Keďže sa tu stráca v množstve textu, uverejňujem ho samostatne.

- List bol odoslaný Magalovi v marci 2007...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prečo by Plavčan nemal byť ministrom

Peter Plavčan, ktorého si vybrala SNS, mal za sebou kauzy, už keď sa stal členom vlády. Aj keď ďalšie pribúdajú, odstúpiť zatiaľ neplánuje.

KOMENTÁRE

Keď už je trápne posmievať sa ministrovi školstva

Dôležité je ukázať, kto to celé vymyslel. A či to je riadená schéma.

ŠPORT

Ružomberok potrápil favorita, s Evertonom prehral iba o gól

Jediný gól stretnutia strelil kapitán domácich Leighton Baines.


Už ste čítali?