Prezumpcia neriešenia kauzy Gorila

Autor: Pavol Hladký | 9.2.2012 o 8:32 | (upravené 9.2.2012 o 12:19) Karma článku: 16,97 | Prečítané:  2842x

Politické deklarácie niektorých výborov NR SR ma od istého času neprekvapia a neprekvapil ma ani osobitný kontrolný výbor pre kontrolu SIS (OKV SIS) svojim ostatným uznesením. Účelové vyhlásenia podobného typu nepridávajú na dôveryhodnosti tak poslancov, ako aj samotnej Národnej rady. Na druhej strane odkrývajú reálny obraz postojov a záujmov niektorých strán a členov poslaneckých klubov k riešeniu problémov.

Pán prezident v spoločnosti vtedajšieho riaditeľa SIS MagaluPán prezident v spoločnosti vtedajšieho riaditeľa SIS Magalu

 

Poslanec a predseda OKV SIS predstúpil včera (7.2.2012) pred médiá a vyhlásil: SIS postupovala v kauze GORILA od roku 2005 až do súčasnosti v súlade so zákonom. Následne vyzval políciu, aby konala. Tak tomu teda hovorím prezumpcia neriešenia kauzy!

Najskôr preložím odkaz pána Kaliňáka: páni policajti, vyšetrujte, koľko chcete, všetko je už dnes jasné a vaše vyšetrovanie nič nové neprinesie, aj keby prinieslo...

Ak mal pán poslanec na mysli zákonnosť použitia ITP, plne s ním súhlasím. Nasadenie odpočúvania bolo bezpochyby v súlade so zákonom a plnilo svoj účel. Až do určitého momentu. A práve tento moment je zlomovým bodom, kedy začalo dochádzať k lámaniu zákona a toto lámanie sa v tomto prípade akoby prehliadalo.

Pokúsim sa priblížiť, na základe čoho sa v takomto duchu pán poslanec vyjadril. Včera predstúpil pred poslancov OKV SIS pán riaditeľ SIS Mitrík a predniesol vysvetlenie činnosti SIS v kauze GORILA. Vychádzam z toho, že sa jednalo približne o podobnú (ak nie totožnú) správu, akú sme dostali od pána Mitríka na výbore pre obranu a bezpečnosť s tým rozdielom, že rokovanie OKV SIS bolo zaradené do režimu „TAJNÉ“. Toto malo poslúžiť jedinému cieľu – zastrašiť všetkých, ktorí by chceli čo i len náznakmi poskytnúť verejnosti akú-takú informáciu.

Pán Mitrík teda nepovedal zrejme nič konkrétne, nič, čím by podoprel resp. vyvrátil mnohé podozrenia z nezákonnej činnosti, ktoré sa spomínajú v spise GORILA. Ja by som dal do pozornosti jednu časť z tohto spisu – list vtedajšieho agenta SIS Petra Mravca riaditeľovi služby Magalovi z marca 2007. (Pre záujemcov prikladám link na spomínanú časť spisu GORILA , prípadne v priložených článkoch.) V tomto liste sú jasne popísané viaceré porušenia zákona pracovníkmi SIS, o ktorých zrejme nechce vedieť pán poslanec Kaliňák. A nielen to, on už dnes vie, že k týmto skutkom neprišlo!

Ak vychádzame z toho, že podstata spisu GORILA je založená na pravde a nie je dôvod neveriť slovám presvedčeného agenta, ktorý riskuje svoje súkromie, bezpečnosť svojej rodiny aj svoju vlastnú v prospech Slovenskej republiky a snaží sa poukázať na nezákonnosti, s ktorými sa počas výkonu služby v kauze GORILA stretol, je zarážajúce, ako môže predseda výboru, ktorý má kontrolovať SIS, predniesť vyhlásenie podobného typu v čase, keď sa vyšetrovanie ani poriadne nerozbehlo...

A tento pán by zrejme chcel byť od marca ministrom vnútra...?!? Prezumpcia neriešenia kauzy GORILA bude v takom prípade s veľkou pravdepodobnosťou zaručená.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Novinár Hanus: Keď som zistil, že som sa v kauze Cervanová mýlil, nemohol som spať

Niektoré katolícke médiá neinformovali o kauze Bezák, lebo sa rozhodli, že budú láskavé, aby neznepokojovali čitateľov, vraví MARTIN HANUS.

Komentár Zuzany Kepplovej

Hanus nepísal, aby sa Glváč lepšie cítil

Martin Hanus tvrdí, že Nitranov si v .týždni spoločne vymysleli.

TECH

Ako si vybrať najlepší fotoaparát podľa toho, čo chcete fotiť

Od lacných kompaktov až po drahú zrkadlovku.


Už ste čítali?